KAWA INDIA MONSOON MALABAR plantacja...
KAWA INDIA MONSOON MALABAR plantacja...

KAWA INDIA MONSOON MALABAR plantacja Aspinwall

35,00 zł
Brutto
Kwasowość:
Cielistość:
Aromaty: "

Profil kawy: ziarno klasy AAA, zapachy cedrowe i ziołowe, gładka, cielistość masłowa i smaki czekoladowe 

Waga
  • 250 g
  • 500 g
  • 1 kg

 

Indie mogą być bardziej znane z herbaty. Jednak rzeczywiste początki produkcji kawy sięgają 1670 roku. Według legendy święty Baba Budan zatrzymał się w porcie morskim Mokka w Jemenie podczas pielgrzymki do Mekki. Tam odkrył drzewo kawowe i zawinął siedem ziaren w swoim turbanie przemycając je do Indii. Kiedy przybył, posadził ziarna  w swoim ogrodzie w pobliżu wiecznie zielonych, kwiecistych gór Chikmagalur - i tak powstało miejsce narodzin kawy w Indiach.

Na jego cześć urodzajne łańcuchy górskie zostały nazwane jego imieniem (Giri = góry) . Obecnie w Indiach jest około 250 000 producentów kawy - 98% z nich to drobni właściciele. Większość produkcji indyjskiej odbywa się w południowej części kraju, w stanach Kerala i Karnataka. Ten ostatni jest kształtowany przez obfite zachodnie Ghaty, pasmo górskie nieodłączne od jednego z największych gorących punktów różnorodności biologicznej na świecie.

Arabica stanowi około 40% produkcji kraju. Ziarna Arabik można również przetwarzać jako monsunowe malabary. Ta tradycyjna metoda przetwarzania jest unikalna w Indiach i wywodzi się z pierwszych dni, kiedy statki obciążone kawą doświadczały silnych opadów deszczu i wysokiej wilgotności w drodze do Anglii. Dzisiaj kawy są w ten sposób kilkakrotnie wystawiane  na wysoką wilgotność w okresie monsunowym, aby wchłonąć wodę i uzyskać wyraźny czekoladowy smak.

Kwasowość
1/5
Cielistość
3/5
Aromaty
5/5
Nuty smakowe
Czekolada
Region
Azja
elkawa_indiamm
Brak opini
  • Kraj: Indie

Szukasz daty palenia?


Nie znajdziesz jej.
W naszej palarni kawę wypalamy dopiero wtedy, kiedy otrzymamy na nią zamówienie - jeśli złożysz je do 12:00, kawa będzie wypalona tego samego dnia, a wysłana - po koniecznym odpoczynku - następnego

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce