KAWA COLOMBIA EXCELSO RARITY FINCA...
KAWA COLOMBIA EXCELSO RARITY FINCA...

KAWA COLOMBIA EXCELSO RARITY FINCA LOS APLES z region Bolivar Antioquia Finca Los Alpes

38,00 zł
Brutto
Kwasowość:
Cielistość:
Aromaty: "

Punkty cupingowe 86,5

Profil kawy:
nuty winne, bardzo słodkie i owocowe, przypominające miodem cielistość

Waga
  • 250 g
  • 500 g

 

Bezpośrednio pod górami „Farallones del Citará”, w otoczeniu lasu Cochuana, znajduje się ten wspaniały kawałek ziemi zwany Finca Los Alpes. Pomimo wyjątkowej topografii farma znajduje się w odległości krótkiej jazdy samochodem od Bolivar w departamencie Medellín w Kolumbii.

Finca znajduje się na wysokości od 1650 do 1950 m npm. i jest magicznie chroniona przez chmury. Ogromne góry zapewniają wyjątkowy mikroklimat: od strony zachodniej wilgotne strumienie powietrza dochodzą z Oceanu Spokojnego, a od strony wschodniej prądy gorącego powietrza wspinają się po zboczach z kanionu rzeki Cauca. Ten specjalny klimat a tym dwie zrównoważone pory deszczowe umożliwiają  dojrzewanie kawy przez cały rok. Dlatego drzewa produkują kwiaty, a następnie wiśnie dwa razy w roku. Kilka potoków, rzek i wodospadów płynie bezpośrednio z gór, zapewniając obfite nawadnianie.

Finca Los Alpes została założona w 1974 roku.

Doña Elvia i Don Juan Arboleda zarządzają Finca wraz z dziećmi Juan Alvaro i Olgą. Gospodarstwo ma własny mokry młyn. 

W przypadku tej szczególnej obróbki „Red Honey” po roztarciu  pozostawia się trochę śluzu wokół zielonych ziaren kawy aby jeszcze bardziej były słodsze. Ziarna są następnie suszone na podniesionych stołach pod stałym nadzorem.

Kwasowość
2/5
Cielistość
5/5
Aromaty
4/5
Nuty smakowe
Miodowy
Region
Ameryka Południowa
Obróbka
Red Honey
elkawa_colombiaex
Brak opini
  • Kraj: Kolumbia
  • Organizacja: Finca Los Alpes
  • Wysokość: 1650 do 1950 mnpm.
  • Obróbka: Red Honey

Szukasz daty palenia?


Nie znajdziesz jej.
W naszej palarni kawę wypalamy dopiero wtedy, kiedy otrzymamy na nią zamówienie - jeśli złożysz je do 12:00, kawa będzie wypalona tego samego dnia, a wysłana - po koniecznym odpoczynku - następnego

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce